Wynik dla Region

Kalwaria Pacławska

Kalwaria Pacławska to miejsce, które warto odwiedzić podczas pobytu w Przemyślu.

Znajduje się tam Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Na początek kilka słów historii… Czytaj więcej Kalwaria Pacławska

Twierdza Przemyśl

Twierdza Przemyśl to ogromny zespół fortyfikacji z okresu I Wojny Światowej składający się z dwóch pierścieni umocnień: pierścieni zewnętrznego oddalonego od centrum miasta około 10-12 km oraz pierścienia wewnętrznego oddalonego od centrum o około 2-3 km. Najbardziej imponujące obiekty znajdują się w pierścieniu zewnętrznym.

Twierdza Przemyśl była budowana od laty 50-tych XIX wieku. Prace trwały z przerwami aż do wybuchu I Wojny Światowej. Mimo tak długiego okresu twierdza nie była ostatecznie ukończona w momencie rozpoczęcia działań wojennych. Spełniła jednak swoją rolę. Często porównywana jest z dwiema innymi największymi twierdzami tj.: Antwerpia i Verdun.

Czytaj więcej Twierdza Przemyśl

Zamek w Krasiczynie

Krasiczyn to dzisiaj niewielka wieś znajdująca się ok. 10 km od Przemyśla, w której możemy obejrzeć przepiękny zamek rodziny Krasickich.

Początki istnienia zamku to wiek XVI, kiedy to Stanisław Krasicki rozpoczął rozbudowę wcześniejszego zamku warownego oraz Krasiczyn zyskał charakter miasteczka. Czytaj więcej Zamek w Krasiczynie

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera